NekstBOT

Skoro tu trafiłeś oznacza to, że nasz Bot odwiedził Twoją stronę. Zapoznaj się proszę z informacjami dlaczego tak się stało.

NekstBOT

Jest robotem internetowym używanym w ramach projektu NEKST. Jego zadaniem jest indeksowanie stron polskiego Internetu w celu uzyskania informacji potrzebnych do zbudowania polskiej Semantycznej Wyszukiwarki Internetowej (projekt NEKST) rozwijanej w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk (IPIPAN).

Mamy świadomość, że działalność naszego Bota może chwilowo zwiększyć ruch internetowy w obrębie danego IP. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że właściciele takich domen kosztem chwilowego zwiększonego obciążenia mogą zyskać wymierne korzyści poprzez obecność ich strony w wynikach wyszukiwarki, która niebawem ujrzy światło dzienne i z dużym prawdopodobieńswem zostanie zauważona w polskim Internecie.

Jak odbywa się proces indeksowania Twojej strony przez naszego robota?

Algorytm indeksowania stron jest tak skonstruowany, aby zminimalizować niepożądane skutki jakie mogą odczuć właściciele swoich stron. Odwiedza witryny, indeksuje je a następnie pozyskuje z nich linki, które mógłby odwiedzić w niedalekiej przyszłości. Naszym celem jest zaindeksować wszystkie Twoje strony mając na względzie ograniczone zasoby serwerów, na których są one umiejscowione.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym projekcie?
Zachęcamy do przeczytania informacji o projekcie NEKST na naszej stronie: www.ipipan.waw.pl/nekst/

Co zrobić jeżeli chcemy wyłączyć skanowanie swojego serwisu?
Respektujemy powszechnie stosowaną politykę dotyczącą ograniczania aktywności robotów internetowych. W celu wprowadzenia ograniczeń można posłużyć się meta tagami w kodzie html lub odpowiednim wpisem w pliku “robots.txt”.

Kod HTML:
<meta name="robots" content="nofollow" />

lub w pliku robots.txt:
User-agent: nekstbotDisallow: /

Należy jednak pamiętać, że wprowadzenie ograniczeń na aktywność naszego pająka będzie skutkowało brakiem Państwa strony w wynikach wyszukiwarki NEKST.

Kontakt

W razie pytań dotyczących działania naszego pająka internetowego prosimy o kontakt: nekstbot@ipipan.waw.pl